Balkon w stylu skandynawskim 

Ze stwierdzeniem mówiącym, że styl skandynawski od dłuższego czasu szturmem podbija serca miłośników designu na całym świecie, nie sposób jest się nie zgodzić. Skandynawskie klimaty królują zarówno w aranżacji wnętrz, jak i balkonów i tarasów. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Przecież obecnie balkon uznawany jest za przedłużenie mieszkania, a dla wielu osób jest też jego wizytówką. Jak urządzić balkon w stylu skandynawskim? To prostsze niż mogłoby się wydawać. 

Styl skandynawski cechuje się przede wszystkim prostotą, wygodą i minimalizm. Mimo że mówiąc o wnętrzach w stylu scandi na myśl przychodzą nam głównie stonowane i surowe kolory, to w połączeniu z naturalnymi i delikatnymi tkaninami, a także olbrzymią ilością roślinności tworzą niepowtarzalne zestawienie.

Jak urządzić balkon w stylu skandynawskim? 

Pełna wygoda, ład i subtelna elegancja – to te słowa najlepiej określają balkony w stylu skandynawskim. Zastanawiasz się, jak urządzić balkon w stylu skandynawskim? Podstawa powinny być jasne lub nawet pastelowe kolory, a także brak ostrych lub krzykliwych dodatków. Niezwykle ważne są odpowiednio dobrane meble i dodatki. Szeroką gamę produktów, które okażą się dopełnieniem skandynawskiego stylu znajdziesz w ofercie sklepu internetowego, który powstał po to, by inspirować produktami rodem z krajów skandynawskich. 

Podczas aranżacji balkonu w stylu skandynawskim warto zaopatrzyć się w meble wykonane z drewna. Doskonale gdyby dodatkowo były solidne i odporne na zmienne warunki pogodowe. Zależy nam przecież na tym, aby ten zakup posłużył nam na dłużej niż wyłącznie jeden sezon. Twój balkon jest niewielkich rozmiarów? Bez obaw. Wbrew pozorom nawet najmniejsze meble balkonowe w skład których wchodzi włącznie stolik i krzesło może wyglądać naprawdę imponująco. Doskonale gdyby meble na balkon w stylu skandynawskim wykonane były z naturalnych materiałów, jak bambus, wiklina czy najmodniejszy w ostatnim czasie – rattan

Wiele słyszy się o tym. jak ważna jest roślinność w stylu skandynawskim. Rośliny takie, jak trawy, wrzosy i małe krzewy iglaste dodadzą balkonowi charakteru.